Села у Карпатах "атакують" бурі ведмеді (відео) | Версії | новини та розслідування

Бурий ведмідь Об этом сообщает babam-net.in.ua со ссылкой на СМИ.


Це відео бурого ведмедя, що копирсається у смітнику, кілька днів тому випадково відзняв на телефон житель села Буковець, що на Івано-Франківщині. Клишоногий – не тутешній, прийшов із румунських лісів – кажуть зоозахисники, пишуть Версії з посиланням на Подробности.


До людських осель його пригнав голод. Зараз хижаки готуються до сплячки, і активно накопичують жир.


“Вони постійно ходять в пошуках їжі, вони знають де коли які рослини ще можна знайти, вони знають, де є пасіки, вони знають де знайти тварин мертвих, знайти якісь смітники”, – говорить Володимир Бучко, заступник директора Галицького національного природного парку на Івано-Франківщині.


На пошуки їжі ведмеді зараз витрачають близько двадцяти годин на добу. Знайти поживу в лісі з кожним роком стає дедалі складніше – розповідає Володимир Бучко. Головні харчі – Чорницю – улітку повністю визбирують люди. Голод клишоногих заводить у села. І блукатимуть ними звірі, доки не заляжуть у сплячку, а це приблизно в грудні.


А ось у центрі реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку ведмедиця Маша вже спить. У самки хворі суглоби, пояснюють працівники центру, тому вона залягає раніше. Утім, інші її родичі – в барліг не поспішають..


“Вони дуже великі ласуни, дуже люблять горішки, люблять сухофрукти, виноград родзинки. рибу вони щодня їдять, це їх основний корм на зараз”, – говорить Олег Романів, лікар ветеринарної медицини.


Чотирьох червонокнижних ведмедів – Діну та її трьох дітей – Надю, Машу й Мира – привезли сюди зоозахисники з Херсонського зоопарку два роки тому. Замість тісних кліток, у них вольєр завбільшки з два гектари просто серед лісу. Торік, розповідають працівники центру, бурі вперше залягли в сплячку.


“Самки зазвичай лягають набагато швидше і пізніше встають, самці не так швидко залягають. Мир любить десь серед зими прийти і бутити витягти із барлоги сестру, йому скучно зимою, нема з ким погратися”, – говорить Володимир Бучко, заступник директор Галицького національного природного парку на Івано-Франківщині.


Прокидаються зі сплячки й ведмеді у дикій природі серед зими виходять із свого барлогу попити води з потічка. Або ж узагалі не залягають у сплячку, якщо зима м’яка. Судячи з прогнозів синоптиків, цього року вона буде саме такою.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/sela-u-karpatah-atakuyut-buri-vedmedi-video/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя